Blog

GIS w analizach nowego SUiKZP Lublina

26 marca 2018 r.

Na przykładzie Lublina i trwających konsultacji społecznych, chcielibyśmy podpowiedzieć jak wykorzystać proste aplikacje GIS do przeglądania projektów i porównywania zmian pojawiających się w kolejnych wersjach dokumentów planistycznych.


Mapy religijności Polaków za rok 2016

4 stycznia 2018 r.

Kolejny raz przygotowaliśmy mapy przedstawiające wybrane wskaźniki religijności Polaków na poziomie parafii i diecezji. Zostały one opracowane na podstawie wyników corocznych badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Zapraszamy do zapoznania się z statystykami za rok 2016.


Modelowanie ruchu powietrza w oprogramowaniu GIS

21 listopada 2017 r.

Czy oprogramowanie GIS pozwala przewidzieć wpływ zabudowy na przewietrzanie miasta? Sprawdź wyniki naszej analizy na przykładzie Górek Czechowskich w Lublinie.


Analiza dostępności transportowej wybranych centrów biurowych Lublina

20 października 2017 r.

Analiza dostępności transportowej dla wybranych lubelskich centrów biurowych pod względem czasu dotarcia samochodem, komunikacją publiczną, rowerem oraz pieszo.


Rozwój zabudowy Lublina - wizualizacja 3D

19 września 2017 r.

Trójwymiarowa wizualizacja rozwoju zabudowy Lublina. Dane zostały przygotowane w ramach projektu GEO4WORK - rozwijającego kompetencje zawodowe studentów.


Usługi lokalizacyjne Google - co mówią o ruchu w centrach handlowych?

28 sierpnia 2017 r.

Użytkownicy smartfonów wyrażający zgodę na korzystanie z usług lokalizacyjnych Google przekazują do baz danych tej firmy informacje o odwiedzonych miejscach. Dzięki nim możemy łatwo sprawdzić gdzie i kiedy byliśmy, a także jak długo przebywaliśmy w danym miejscu. Zagregowane dane lokalizacyjne są cennym źródłem dla innych usług i produktów Google. Jakie wnioski możemy wyciągnąć na ich podstawie?


3D GIS w planowaniu przestrzennym - dobre praktyki

24 sierpnia 2017 r.

Konsultacje zmian zagospodarowania terenu odbywają się przy współpracy mieszkańców, pracowników urzędów, specjalistów z branży planowania przestrzennego, planowania strategicznego, ubranistów, a także co raz częściej specjalistów IT/GIS. Przykładem efektów współpracy są interaktywne wizualizacje 3D zagospodarowania danego terenu.


Jak wybrać teren pod inwestycję?

8 sierpnia 2017 r.

Wybór terenu pod inwestycję magazynową lub produkcyjną jest zależny od szeregu czynników, w tym wielu przestrzennych. Obecny "boom" w branży gruntów inwestycyjnych powoduje, że znalezienie odpowiedniego terenu jest coraz trudniejsze. Pomocne w tym procesie są systemy IT, a szczególnie analizy przestrzenne z wykorzystaniem narzędzi GIS.


Monitoring wydatków publicznych na mapach

27 czerwca 2017 r.

Co roku wyniki Budżetu Obywatelskiego wzbudzają wiele emocji oraz powodują liczne dyskusje na temat kwot przyznanych na realizację projektów dla poszczególnych dzielnic. Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądał ten podział w ciągu 3 dotychczasowych edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina.


Gdzie zlokalizować aptekę?

19 maja 2017 r.

Rynek aptek czekają duże zmiany, w związku z nowym Prawem farmaceutycznym ograniczającym możliwości otwierania punktów sprzedaży. Czy analizy przestrzenne w nowych realiach prawnych będą dobrym narzędziem pomagającym w wyborze lokalizacji dla nowych aptek? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy analizując rynek aptek ogólnodostępnych w Krakowie.


Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies